Ściółka DREWEXIM to naturalna podściółka ekologiczna wykonana w 100 % z drewna sosnowego bez dodatków chemicznych. Sprasowane trociny o wilgotności 5 % dają możliwość długotrwałego wykorzystania ściółki bez konieczności częstego wymieniania. Jedynie należy regularnie usuwać zanieczyszczenia po zwierzaku (w zależności od częstości wypróżniania się). Wydajność o wiele dłuższa niż przy zwykłej ściółce. 

DREWEXIM jest niezwykle chłonnym i wydajnym podłożem ekologicznym, dedykowany dla zwierząt domowych. Dla każdego zwierzaka taka ściółka będzie idealna. Nasz żwirek nie wywołuje alergii u zwierząt, ponieważ nie posiada w składzie domieszek chemicznych powstałych ze zmielenia np. płyt meblowych, które mają miejsce w tanich żwirkach innych producentów.

                                                                                                      

Właściwości ściółki DREWEXIM:

 • Średnica - 6 mm
 • Wymiary 1 worka (dł. x szer. x wys.) – 62 cm x 40 cm x 12 cm
 • Wilgotność ≤ 5 %
 • Waga 1 worka - 15 kg
 • Skład trocin – sosna
 • Certyfikat - FSC
 • Dodatki - brak


SPOSÓB UŻYCIA PELLETU DRZEWNEGO (DLA ZWIERZĄT DOMOWYCH):

 1. Należy zachować podstawowe zasady higieny osobistej.
 2. Najpierw należy umyć kuwetę / klatkę po wcześniejszym użytkowaniu ( dzięki temu pozbywamy się bakterii i zapachów).
 3. Następnie należy kuwetę / klatkę osuszyć (pellet drzewny w kontakcie z wodą rozsypie się na mniejsze cząstki).
 4. Napełnij kuwetę / klatkę do 5 cm wysokości (umożliwi to zwierzakowi na zakopanie swoich nieczystości, jak również nie będzie trzeba często dosypywać kolejnych porcji pelletu).
 5. Należy na bieżąco usuwać zanieczyszczenia łopatką (nie każdy zwierzak chce się załatwiać w nieczystej kuwecie / klatce, to zależy od upodobań zwierzaka.
 6. Zanieczyszczenia z kuwety / klatki można usuwać do toalety w niedużych ilościach na raz i obficie spłukać (uniemożliwi to rozsypanemu pelletowi zapchanie kanalizacji), do kompostownika lub do kosza na śmieci.
 7. Regularnie myć kuwetę / klatkę (nie tylko usunąć stary pellet i wsypać nowy)


SPOSÓB UŻYCIA PELLETU DRZEWNEGO (DLA ZWIERZĄT GOSPODARSKICH):

 1. Należy zachować podstawowe zasady higieny osobistej.
 2. Przy pierwszym zasypie najpierw należy wysprzątać boks po wcześniejszym użytkowaniu, np.po słomie (dzięki temu pozbywamy się bakterii, zapachów)
 3. Następnie należy równomiernie rozsypać pellet w boksie (1 worek na 1 metr kwadratowy boksu)
 4. Zrosić pellet i odczekać około 20 min na spęcznienie trocin by powstała pulchna warstwa, która będzie dalej chłonąć wilgoć i jednocześnie zapewni długotrwałe, suche i miękkie podłoże dla końskich kopyt.
 5. Należy systematycznie sprzątać zabrudzone trociny pamiętając by wyrzucać jedynie nienadające się do użytkowania podłoże a resztę wyrównać.
 6. W kolejnym tygodniu należy dosypać 1 worek lub przy dużej ilości wybrania trocin należy dorzucić 2 worki i zrosić wodą.
 7. W kolejnych tygodniach należy powtarzać te czynności.


Ściółka DREWEXIM dostępna jest w trzech wariantach:

 1. worek 15 kg *,
 2. mała paleta - 495 kg, 
 3. duża paleta - 975 kg. 

 * Uwaga! Ten produkt możesz zakupić z rabatem 5 %, jeśli posiadasz Kartę Mieszkańca Kocham Koszalin!                                                PO WIĘCEJ INFORMACJI ZAPRASZAMY DO KONTAKTU - 664 923 776!