ŚCIÓŁKA FARM Poltarex - WOREK 15 kg Karta Mieszkanca

0,00 zł
0,00 zł Zniżka 0,00 zł
Brutto
Availability: Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

PROMOCJA!

Kup z Koszalińską Kartą Mieszkańca

EKOLOGICZNY ŻWIREK DLA ZWIERZĄT DOMOWYCH I GOSPODARSKICH

Pellet drzewny  POLTAREX FARM wyprodukowany jest w 100 % z miękkich trocin drzew iglastych (sosna) bez dodatków kory, piasku czy chemii. Jest niezwykle wydajnym a przy tym bardzo ekonomicznym rozwiązaniem w utrzymaniu higieny w kuwecie, klatce lub boksie.  To naturalna ściółka dla zwierząt domowych jak i gospodarskich (koni, kotów, świnek morskich, królików itd.).

Koszalińska Karta Mieszkańca

* Rabat obowiązuje po okazaniu Karty Mieszkańca. Produkt można zakupić stacjonarnie (ul. Sianowska 52, Koszalin).

* Więcej informacji pod numerem 664 923 776. 

Ilość

Pellet POLTAREX FARM z powodzeniem można wykorzystywać jako ściółka dla zwierząt domowych i gospodarskich. Poddawany jest obróbce cieplnej niwelującej drobnoustroje chorobotwórcze a sam wygląd potwierdza stan higieniczny np. kuwety kota, klatki królika/ chomika czy nawet boksu konia. 

Produkt jest stworzony ze starannie wyselekcjonowanego surowca, przebadany w Weterynaryjnym Laboratorium Diagnostycznym na brak obecności bakterii: ESCHERICHIA COLIpałeczek SALMONELLA SPPDROBNOUSTROJÓWGRZYBÓW PLEŚNI.

Pellet POLTAREX FARM jest całkowicie bezpieczny dla środowiska. Podstawową zaletą naszego podłoża jest jego naturalny skład bez dodatków chemicznych i spoiw, jest w 100 % biodegradowalny. Dzięki temu jest antyalergiczny, czysty mikro-biologicznie, bardzo lekki, nadaje się do użycia w kompostowniku. Potwierdzają to regularne badania w Weterynaryjnym Laboratorium Diagnostycznym. Również atutem jest ekonomiczność w użytkowaniu. Bardzo niski poziom wilgotności towaru daje możliwość pochłonięcia bardzo dużej ilości zanieczyszczeń płynnych jak i zapachów co przekłada się na długotrwałość w użytkowaniu danej ściółki.

Pellet POLTAREX FARM idealnie pochłania wilgoć w swoim otoczeniu jednakże nie absorbuje jej z powietrza. Dzięki temu bardzo długo utrzymuje się czystość, niskie pH gwarantuje pozbycie się nieprzyjemnego zapachu amoniaku oraz nie przykleja się do łapek zwierzaka. Bardzo lekki, nadaje się do użycia w kompostowniku.

W zależności od upodobań właściciela jak i zwierzęcia ściółkę POLTAREX FARM można stosować w formie zakupionej bądź po lekkim zwilżeniu towaru. Różnica polega na tym, że po zroszeniu pellet powraca do formy przed sprasowaniem, nabiera więcej objętości oraz delikatności. Dzięki takim właściwością zużywa się mniej wiórków przy jednym zasypaniu a zwierzak załatwia swoje potrzeby na miękkim podłożu. W przypadku koni zawsze należy zrosić pellet aby powstała miękka warstwa, która będzie izolować przed wilgocią a także zimnym podłożem, np. betonem.


Właściwości POLTAREX FARM:

 • średnica - 6 mm
 • wymiary 1 worka (dł. x szer. x wys.) - 58 cm x 37 cm x 14 cm
 • waga 1 worka - 15 kg / 23 L
 • skład trocin - sosna
 • brak obecności: Escherichia coli, drobnoustrojów, drożdży i pleśni, pałeczek Salmonella SPP
 • certyfikat - FSC, PCA, ILAC-MRA
 • dodatki - brak
 • naturalne, sprasowane trociny drzew iglastych (sosna), wolne od pyłu i kurzu
 • ekonomiczne w użyciu
 • doskonała absorpcja wilgoci i amoniaku
 • bezpieczne, zdrowe i suche podłoże


SPOSÓB UŻYCIA PELLETU DRZEWNEGO (DLA ZWIERZĄT DOMOWYCH):

 1. Należy zachować podstawowe zasady higieny osobistej.
 2. Najpierw należy umyć kuwetę / klatkę po wcześniejszym użytkowaniu ( dzięki temu pozbywamy się bakterii i zapachów).
 3. Następnie należy kuwetę / klatkę osuszyć (pellet drzewny w kontakcie z wodą rozsypie się na mniejsze cząstki).
 4. Napełnij kuwetę / klatkę do 5 cm wysokości (umożliwi to zwierzakowi na zakopanie swoich nieczystości, jak również nie będzie trzeba często dosypywać kolejnych porcji pelletu).
 5. Należy na bieżąco usuwać zanieczyszczenia łopatką (nie każdy zwierzak chce się załatwiać w nieczystej kuwecie / klatce, to zależy od upodobań zwierzaka.
 6. Zanieczyszczenia z kuwety / klatki można usuwać do toalety w niedużych ilościach na raz i obficie spłukać (uniemożliwi to rozsypanemu pelletowi zapchanie kanalizacji), do kompostownika lub do kosza na śmieci.
 7. Regularnie myć kuwetę / klatkę (nie tylko usunąć stary pellet i wsypać nowy)


SPOSÓB UŻYCIA PELLETU DRZEWNEGO (DLA ZWIERZĄT GOSPODARSKICH):

 1. Należy zachować podstawowe zasady higieny osobistej.
 2. Przy pierwszym zasypie najpierw należy wysprzątać boks po wcześniejszym użytkowaniu, np.po słomie (dzięki temu pozbywamy się bakterii, zapachów)
 3. Następnie należy równomiernie rozsypać pellet w boksie (1 worek na 1 metr kwadratowy boksu)
 4. Zrosić pellet i odczekać około 20 min na spęcznienie trocin by powstała pulchna warstwa, która będzie dalej chłonąć wilgoć i jednocześnie zapewni długotrwałe, suche i miękkie podłoże dla końskich kopyt.
 5. Należy systematycznie sprzątać zabrudzone trociny pamiętając by wyrzucać jedynie nienadające się do użytkowania podłoże a resztę wyrównać.
 6. W kolejnym tygodniu należy dosypać 1 worek lub przy dużej ilości wybrania trocin należy dorzucić 2 worki i zrosić wodą.
 7. W kolejnych tygodniach należy powtarzać te czynności.

#30

Specyficzne kody

1 inny produkt w tej samej kategorii: