Ściółka dla zwierząt - PELLET FARM - WOREK 15 kg Karta Mieszkańca

30,00 zł
28,00 zł Zniżka 2,00 zł
Brutto
Availability: Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Pellet drzewny POLTAREX FARM to naturalna ściółka dla zwierząt domowych, jak i gospodarskich (koni, kotów, świnek morskich, królików, chomików, ptaków, myszy, itp.). Wyprodukowana jest w 100 % z miękkich trocin drzew iglastych (sosna) bez dodatków kory, piasku czy chemii. Jest niezwykle wydajnym, a przy tym bardzo ekonomicznym rozwiązaniem w utrzymaniu higieny w kuwecie, klatce, czy boksie.

KUP TANIEJ Z KOSZALIŃSKĄ KARTĄ MIESZKAŃCA!*

* promocja obowiązuje po okazaniu Koszalińskiej Karty Mieszkańca Kocham Koszalin, więcej informacji pod numerem 664 923 776

* Podana cena jest orientacyjna i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. 

Ilość

Produkt jest przebadany w Weterynaryjnym Laboratorium Diagnostycznym na brak obecności bakterii: ESCHERICHIA COLI, pałeczek SALMONELLA SPP, drobnoustrojów, grzybów i pleśni. 

Pellet POLTAREX FARM jest całkowicie bezpieczny dla środowiska. Podstawową zaletą naszego podłoża jest jego naturalny skład bez dodatków chemicznych i spoiw. Jest w 100 % biodegradowalny, antyalergiczny, czysty mikro-biologicznie, bardzo lekki i nadaje się do użycia w kompostowniku. Natomiast bardzo niski poziom wilgotności towaru daje możliwość pochłonięcia bardzo dużej ilości zanieczyszczeń płynnych jak i zapachów co przekłada się na długotrwałość w użytkowaniu danej ściółki.                                       

Właściwości POLTAREX FARM:

 • średnica - 6 mm,
 • waga 1 worka - 15 kg / 23 L,
 • wymiary 1 worka - 37 x 58 x 14 cm,
 • skład trocin – sosna
 • certyfikat - PCA, ILAC-MRA
 • bezpieczne, zdrowe i suche podłoże (biodegradowalny, antyalergiczny i czysty mikrobiologicznie),
 • niezwykle wydajny,
 • ekonomiczny w użytkowaniu


W zależności od upodobań właściciela jak i zwierzęcia ściółkę POLTAREX FARM można stosować w formie zakupionej bądź po lekkim zwilżeniu towaru. Różnica polega na tym, że po zroszeniu pellet powraca do formy przed sprasowaniem, nabiera więcej objętości oraz delikatności. Dzięki takim właściwością zużywa się mniej wiórków przy jednym zasypaniu a zwierzak załatwia swoje potrzeby na miękkim podłożu. W przypadku koni zawsze należy zrosić pellet aby powstała miękka warstwa, która będzie izolować przed wilgocią a także zimnym podłożem, np. betonem.


SPOSÓB UŻYCIA PELLETU DRZEWNEGO (DLA ZWIERZĄT DOMOWYCH):

 1. Należy zachować podstawowe zasady higieny osobistej.
 2. Najpierw należy umyć kuwetę / klatkę po wcześniejszym użytkowaniu ( dzięki temu pozbywamy się bakterii i zapachów).
 3. Następnie należy kuwetę / klatkę osuszyć (pellet drzewny w kontakcie z wodą rozsypie się na mniejsze cząstki).
 4. Napełnij kuwetę / klatkę do 5 cm wysokości (umożliwi to zwierzakowi na zakopanie swoich nieczystości, jak również nie będzie trzeba często dosypywać kolejnych porcji pelletu).
 5. Należy na bieżąco usuwać zanieczyszczenia łopatką (nie każdy zwierzak chce się załatwiać w nieczystej kuwecie / klatce, to zależy od upodobań zwierzaka.
 6. Zanieczyszczenia z kuwety / klatki można usuwać do toalety w niedużych ilościach na raz i obficie spłukać (uniemożliwi to rozsypanemu pelletowi zapchanie kanalizacji), do kompostownika lub do kosza na śmieci.
 7. Regularnie myć kuwetę / klatkę (nie tylko usunąć stary pellet i wsypać nowy)


SPOSÓB UŻYCIA PELLETU DRZEWNEGO (DLA ZWIERZĄT GOSPODARSKICH):

 1. Należy zachować podstawowe zasady higieny osobistej.
 2. Przy pierwszym zasypie najpierw należy wysprzątać boks po wcześniejszym użytkowaniu, np.po słomie (dzięki temu pozbywamy się bakterii, zapachów)
 3. Następnie należy równomiernie rozsypać pellet w boksie (1 worek na 1 metr kwadratowy boksu)
 4. Zrosić pellet i odczekać około 20 min na spęcznienie trocin by powstała pulchna warstwa, która będzie dalej chłonąć wilgoć i jednocześnie zapewni długotrwałe, suche i miękkie podłoże dla końskich kopyt.
 5. Należy systematycznie sprzątać zabrudzone trociny pamiętając by wyrzucać jedynie nienadające się do użytkowania podłoże a resztę wyrównać.
 6. W kolejnym tygodniu należy dosypać 1 worek lub przy dużej ilości wybrania trocin należy dorzucić 2 worki i zrosić wodą.
 7. W kolejnych tygodniach należy powtarzać te czynności.
18

Specyficzne kody